BONK, WIF Değil Solana Tabanlı Bu Meme Coin’ler Yükseldi!

Son zamanlarda Solana tabanlı meme coin’leri piyasada bir patlamaya tanık oldu. Dogwifhat (WIF) fiyatı bir hafta içinde yüzde 100’den fazla artış gördü. Şimdi ise farklı bir Solana meme coin rüzgarı esiyor. Jeo Boden, Danold Tromp ve Olen Mosk gibi hatalı yazılmış ünlü meme coin’lerin fiyatları yükseldi.

Solana tabanlı bu meme coin’leri yükselişte!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, genel mem ecoin piyasası, dogwifhat (WIF), Pepe Coin (PEPE) ve Bonk Inu (BONK) gibi popüler tokenlerin son birkaç hafta içinde önemli ölçüde yükselmesiyle son zamanlarda büyük bir yükseliş gösterdi. Solana’da bu enerji artık komik isimlere sahip yeni bir ünlü token sınıfına doğru genişlemeye başladı.

Henüz ilk günlerinde olan bu meme coin’lerin fiyatları bazı hızlı artışlar gördü. Jeo Boden sadece üç gün içinde 49 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Dahası, token fiyatı yaklaşık %12.000 arttı. Bu, Biden’ın 7 Mart’taki Birliğin Durumu Konuşması öncesinde geldi.

Bu yanlış yazılmış ünlü meme coin’lerden sayısız ortaya çıktı. Kaynak: DexScreener.

Bununla birlikte, bazı traderlar bu meme coin’lerden kağıt üzerinde büyük kazançlar elde ederken, bunları gerçekleştirmek için büyük miktarda likidite mevcut değil. Örneğin Boden’in sadece 250.000 dolar likiditesi var. Bir diğer meme coin’i Danold Tromp’un sadece 75.000 dolar likiditesi var.

Geliştiriciler neden Solana’yı seçiyor?

Nansen Veri Gazetecisi Martin Lee, Solana’daki düşük işlem ücretlerini son satın alma faaliyetinin bir yönlendiricisi olarak gösteriyor. Lee, “Solana düşük maliyetli bir Blockchain. Bu da risk eğrisinde ilerleyen traderlar için çok daha dostane bir ortam yaratıyor. Ayrıca, yüksek spekülatif varlıklara son derece küçük bahisler koymak, gaz ücretleri sadece birkaç sent olduğunda popüler bir stratejidir” dedi.

Martin Lee, kripto majörlerinin fiyatı ne kadar yüksek olursa, bazı traderların risk eğrisinin o kadar dışına çıkma eğiliminde olduğunu da sözlerine ekledi. Lee, “Bitcoin, Ethereum ve Solana gibi kripto majörlerinin fiyatları hızlı bir şekilde toparlandı. Bu yüzden, piyasaya olan güven hala yüksek. Ayrıca, traderlar daha büyük kazançlar arıyor” diye ekledi.

Meme coin piyasa değeri düşüyor

Solana’daki bu yeni meme coin sınıfına olan ilgiye ve önceki haftalarda yükselen fiyatlara rağmen, genel meme coin piyasa değeri son 24 saat içinde %4’ün üzerinde azalarak toplam 54,4 milyar dolar değerine geriledi. Aynı dönemde, küresel kripto para piyasa değeri %0,7 oranında artarak 2,64 trilyon dolara ulaştı. CoinGecko verilerine göre Bitcoin hakimiyeti %49,8. Ethereum hakimiyeti ise %17,2 seviyesinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x