Fatih Altaylı’dan, TİP’in Çankaya adayı İrfan Değirmenci’ye: Millet Vegan Festivali’ne çöplerden topladığı nebatatla mı gelecek İrfan

Gazeteci Fatih Altaylı, belediye başkanı olduğu takdirde Ankara’da büyük bir vegan festival düzenlemeyi istediklerini de belirten TİP Çankaya adayı İrfan Değirmenci‘ye, “Allah aşkına bugün en önemli mesele bu mudur! Millet Vegan Festivali’ne çöplerden topladığı nebatatla mı gelecek İrfan.” diye sordu. 

T24’ten Özlem Ateş Aksoy’un haberine göre, Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Çankaya Belediye Başkan adayı İrfan Değirmenci, daha önce Didim Belediyesi’nin de imzaladığı Bitki Temelli Antlaşma’yı imzaladı. Değirmenci, Çankaya’dan seçildiği takdirde ilçe içinde vegan festival düzenleyeceğinin de sözünü verdi.

Bugünkü yazısında Değirmenci’ye yanıt veren Altaylı şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye İşçi Partisi TİP, az sayıdaki milletvekili ile TBMM’de yarattığı etki, başta Sera Kadıgil olmak üzere sözcülerinin hitabet yeteneği ve söylemlerindeki anlam bütünlüğü ile pek çok kişide olduğu gibi, bende de son derece olumlu duygular uyandıran bir parti.

Türkiye’de olan bitenden rahatsız olan pek çok kişinin duygularına tercüman, düşüncelerine ses oldukları açık. Sağladıkları duygusal yakınlık nedeniyle Erkan Baş’ı, Sera Kadıgil’i, Barış Atay’ı, Can Atalay’ı mahalleden arkadaşı, akrabası gibi hisseden pek çok kişi var. Ancak yine de TİP’te adını bir türlü koyamadığım bir şey var. Hafif bir gerçeklikten kopukluk duygusu. Bu duygunun kokusunu hafiften alıyor, tadını ne olduğunu bilmediğim bir lezzeti düşünür gibi alıyordum bir süredir.

Ama dediğim gibi adını koyamıyordum. Sağ olsun adını İrfan Değirmenci koydu.

Türkiye’de işçinin, emekçinin ve emeklinin hali ortadayken, ekonomik krizden dolayı millet meyve sebzeyi çöpten toplarken, bir işçi partisinin dert etmesi gereken sendikalaşma oranı yerlerde sürünürken, en sağcı partilerin ve hatta mevcut durumun müsebbibi partinin adayları bile sosyal politikalardan bahsederken, TİP’in adayı çıkıyor ve Vegan Festivali vaadinde bulunuyor.

Yanlış anlamayın Vegan Festivali’ne karşı falan değilim. Vejetaryenliğin ve veganlığın gençler arasında popülerleştiğini de biliyorum, görüyorum. Ama Allah aşkına bugün en önemli mesele bu mudur! Millet Vegan Festivali’ne çöplerden topladığı nebatatla mı gelecek İrfan. Diğer partilerden ayrışmak elbette iyidir. Ama izanlı olmak daha iyidir.”

TIKLAYIN – TİP Çankaya adayı İrfan Değirmenci, Bitki Temelli Antlaşma’yı imzaladı: Seçilirsem vegan festival de düzenleyeceğim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x